Breaking News
 |  | 

Turystyka

Weekendowe zwiedzanie

img-responsive

Spontaniczne, niezaplanowane wyjazdy czasem mogą być najlepsze i naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Zwykle spontaniczne pomysły przynoszą bardzo dobre rezultaty. Można oczywiście również dokładnie zaplanować co i kiedy chce się zwiedzić, jednak dobrym pomysłem jest również posłuchanie swojej własnej intuicji i tego, co podpowiada ona na daną chwilę.

Świętokrzyskie gdzie na weekend

Ciekawym rozwiązaniem może być zwiedzanie takiego obszaru, którego nigdy wcześniej nie zwiedzaliśmy. Ciekawą propozycją do weekendowego zwiedzania może być województwo świętokrzyskie. Świętokrzyskie gdzie na weekend to często zadawane przez turystów pytanie, na które można odpowiedzieć na wiele różnych sposobów. Można jednak przyjąć, że województwo świętokrzyskie charakteryzuje się przede wszystkim dużą liczbą starych i ciekawych zabytków, które na pewno warte są zobaczenia. Wszyscy miłośnicy i entuzjaści starych zamków powinni znaleźć tam coś dla siebie i być zadowoleni.

Najciekawsze i najchętniej odwiedzane zabytki na terenie województwa świętokrzyskiego

Niezwykle ciekawą i wartą odwiedzenia atrakcją w tym obszarze z pewnością są ruiny powstałej w XVII wieku rezydencji pałacowej. Jest to Zamek Krzyżotopór w Ujeździe. Budowla ma od 2018 roku status pomnika historii. Ciekawostką jest także to, że była to największa budowla pałacowa w Europie, zanim wybudowany został Wersal.

Dla miłośników starych budowli ciekawym rozwiązaniem będzie też na pewno Zamek Królewski w Chęcinach, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Wznosi się na górze nad miejscowością Chęciny, a w jego pobliżu przebiega żółty szlak turystyczny.

Dla zwolenników cudów natury też jest na tym obszarze w czym wybierać. Do takich atrakcji można zaliczyć Jaskinię Raj, czyli wapienna jaskinia krasowa, która położona jest w Chęcinach. Jej szata naciekowa jest niezwykle bogata, charakterystyczna i ciekawa, co z pewnością może przykuć uwagę niejednego turysty na dłużej. Należy do unikatowych obiektów krasowych w Polsce i jest chętnie odwiedzaną turystyczną atrakcją na tym obszarze.

weekendowe-zwiedzanie

ABOUT THE AUTHOR