Breaking News
 |  | 

Turystyka

Rowerem przez Podlasie. Gdzie warto pojechać, by poznać piękną okolicę i wyjątkowe zabytki?

img-responsive

Prowadzenie zdrowego trybu życia stało się na tyle popularne, że coraz częściej staramy się zmienić dotychczasowy sposób żywienia,. tryb życia oraz pozbywamy się złych nawyków, jak palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu poprawia krążenie, korzystnie wpływa na odporność organizmu, łagodzi stany bólowe, poprawia kondycję oraz przyczynia się do zbudowania pięknej, zdrowo wyglądającej sylwetki.
Choć istnieje wiele sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, najbardziej pożądaną formą jest rower. Rower jest idealnym środkiem transportu, który prócz możliwości szybszego przemieszczania się, poprawia kondycję oraz korzystnie wpływa na organizm. Warto więc jak najczęściej wybierać się na rowerowe wycieczki.

Rowerem przez Podlasie, czyli miejsca do których swobodnie dojedziesz rowerem.

Podlasie jest urokliwym regionem Polski, w którym odpocząć możemy nad jeziorami lub w lesie, spacerując pięknymi alejkami. Z racji dużego zainteresowania tym regionem, w celu ułatwienia turystom zwiedzania okolicy, stworzono liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe. Które z nich są najlepsze?

Podlasie na rowerze przewodnik, który pomoże Ci poznać Podlasie.

Białowieski Park Narodowy, to fascynujące miejsce, w którym podziwiać możemy faunę i florę. Prowadzą tu 2 szlaki rowerowe; zielony oraz czarny, który pokazuje piękno borów sosnowych i bagiennych, Trasa jest przyjemna i dostosowana do możliwości osób o słabej kondycji.
Drugą, równie ciekawą propozycją na zwiedzanie Podlasia na rowerze jest Białystok. Urokliwą trasą, jest szlak biegnąc z Białegostoku do Choroszczy. Droga jest przyjemna i bezpieczna a podczas pokonywania dystansu, można podziwiać między innymi Stajnie Moesa, Kościół w Choroszczy czy odpocząć na świeżym powietrzu na terenie Plaży Miejskiej. Trasa doskonale sprawdzi się na rodzinną wycieczkę krajoznawczą.
Trzecią propozycją rowerowej wycieczki jest trasa prowadząca z Tykocina do Zambrowa. Podróżując tą malowniczą trasą podziwiać można Wielką Synagogę, Niewielką kaplicę w Zawadach oraz z bliska przyjrzeć się Wspaniałej budowli, którą jest Zamek w Tykocinie. Trasa ma niecałe 60 km, jest łatwa oraz malownicza.
Dzięki tym trzem propozycją spędzenia wolnego czasu na wycieczce rowerowej, poznacie nie tylko piękne okolice, ale również spędzicie przyjemnie czas, korzystając z licznych atrakcji turystycznych. Podlasie jest więc najlepszym miejscem na rowerowe wyprawy.

 

rowerem-przez-podlasie-gdzie-warto-pojechac-by-poznac-piekna-okolice-i-wyjatkowe-zabytki

ABOUT THE AUTHOR